AKP Antalya Milletvekili Aday Adayı

Yeni Türkiye Yolunda Antalya

Yeni Türkiye Yolunda AK Parti

Cihan BULUT Kimdir?

Yörükoğlu ailesinin bir ferdi olarak aslen Serik ilçesi Kökez Mahalle nüfusuna kayıtlı olmakla beraber 1969 yılında Antalya Muratpaşa'da doğdum.

Eğitim hayatım sırasıyla İnönü İlköğretim Okulu, Hızır Reis ortaokulu, Antalya Lisesi ve Çağlayan Lisesi ile devam etti. Lise biter bitmez aile Şirketi olan Yörükoğlu Süt A.Ş'de üretimin bölümünde işçi olarak göreve başladım.

Aile şirketimiz olmasına rağmen şirketimizin bütün bölümlerinde görev aldım. Bu çalışmalar neticesinde 1990 yıllarda şirkette yönetici olarak atandım. Departman bölüm şefi olarak başladığımız yöneticilik görevime daha sonra sırasıyla, satış müdürlüğü, finans müdürlüğü, genel müdürlük ve Ceo'luk görevlerinde bulundum.

Ceo'luk görevim sırasında ekibimle birlikte Yörükoğlu Süt. A.Ş'nin Türkiye'nin ilk 500 firması arasına girmesini sağladık. Bu arada Yörükoğlu Süt A.Ş Türkiye'nin birçok yerinde tanınan bir markaya dönüştü. Çalışma hayatım devam ederken eksik kalan üniversite eğitimimi Azarbeycan Devlet Üniversitesi'nden İşletme Finans Bölümünden mezun olarak tamamladım.

2003 Yılında Ak Parti'de siyasete atıldım. Sosyal işlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak başladığım siyasi hayatım 2004 Yılında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak devam etti.

2004- 2005 döneminde Cihan Bulut'a ihtiyaç duyulan önemli görev ve sorumluluklardan asla geri durmadan benim için çok önemli olan Antalyaspor Külup Başkanlığı görevinde bulundum.

2009 Yılında yeniden Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevlerine seçildim. Hâlihazır bu görevlerimi yürütmekteyim. Mukaddes Bulut'la 1996 Yılında başlayan hayat arkadaşlığım Furkan ve Doğukan isimli iki erkek çocuğumun varlığıyla devam etmektedir. Bir sanayici olarak aynı zamanda ATSO Meclis üyeliği ve Organize Sanayi Müteşebbis Üyeliği görevleri yürütmekteyim.

2004- 2005 Antalyaspor Külup Başkanı

ATSO Meclis Üyesi

Organize Sanayi Müteşebbis Üyesi